BIMAREX ORZECH

Orzech to najwyższej klasy węgiel kamienny typu orzech. Wysoka kaloryczność z bardzo niską zawartością popiołu oraz siarki to gwarancja wysokiej temperatury spalania w wydłużonym czasie.

Kaloryczność

26-28 MJ/kg

Zawartość siarki

max. 0,8 %

Zawartość popiołu

Max 6 %

Zawartość wilgoci

5-12 %

Wymiar ziarna

30-80 mm

Zdolność spiekania

Max 15

Ekogroszek Bimarex Węgiel Bimar

Węgiel kamienny typu orzech

Jesteśmy producentami materiałów opałowych, odpowiednich do nowoczesnych oraz tradycyjnych systemów ogrzewania. Najpopularniejsze produkty w naszej ofercie to groszek i węgiel kamienny orzech. Doskonale sprawdzają się w kotłach starszej generacji i kuchniach kaflowych.

Czysty węgiel kamienny orzech dostępny w naszej ofercie charakteryzuje się kalorycznością 26-28 MJ/kg. Wymiary ziarna oscylują między 30 za 80 mm. Niska zawartość siarki, popiołu oraz wilgoci korzystnie wpływa na czas spalania. Niewielka spiekalność, mniejsza niż RI 15, sprzyja dłuższej żywotności pieca i zachowaniu pożądanej efektywności.

Czy groszek szkodzi środowisku?

Stosowanie kopalin w ogrzewaniu domów w dzisiejszych czasach może stanowić rozwiązane nieszkodliwe środowiskowo. Wystarczy, że stan techniczny instalacji zostanie dostosowany do współczesnych norm. Nowoczesne piece umożliwiają tanie ogrzewanie i wyposażone są w zaawansowane systemy obniżające emisję PM10 i PM 2,5.

ZaMÓWIENIE I DOSTAW

ZAMÓWIENIE
Groszek BIMAREX i Węgiel Bimar możesz zamówić telefonicznie lub prze wiadomość e-mail. Istnieje również możliwość złożenia zamówienia osobiście w naszych punktach sprzedaży.

Listę punktów znajdziesz klikając tutaj.
REALIZACJA
Realizowanie zamówień naszych klientów to podstawa. Dzięki długim godzinom pracy magazynu wszystkie zamówienia realizujemy w 24H.
DOSTAWA
Zamówienie dostarczy we wskazane przez Ciebie miejsce na terenie całego kraju. W celu zadania dodatkowych pytań, skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów.
Jak złożyć zamówienie
Czas realizacji
Szybko i bezpiecznie

Masz Pytania ?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji i odpowiemy na wszystkie pytania.